Pult centrální ochrany - napojení na PCO Šumperk

Kompletní zabezpečení domu či jiných objektů Vám zajistí dálková elektronická ostraha a tím ochráníte svůj majetek před nežádoucím vniknutím do objektu, krádežemi, cíleným ničením, vandalismem atd.

Vybrané bezpečnostní agentury na těchto stránkách působící ve městě Šumperk Vám zajistí veškeré bezpečnostní služby.Váš dům či objekt zabezepčí dálková elektronická ostraha pomocí napojení na pult centrální ochrany, tzv. PCO, která svým rozsahem pokrývá nepřetržitý monitoring sledovaných objektů, bezpečnostní kamery a vzdálený přístup do kamerových systémů. Služby PCO mohou být při splnění podmínek dostupnosti zvolené přenosové cesty poskytovány kdekoliv v České republice.

Dálková ostraha obecně

Elektronická dálková ostraha

Jde o přenos poplachového signálu, který je vyslán senzorem narušené zóny a dále pak odeslán prostřednictvím komunikační ústředny k PCO (pultu centrání ochrany). Zde tyto zprávy vyhodnocují operátoři, kteří provádějí následné úkony k zajištění narušeného objektu. K tomu mají k dispozici tzv. výjezdovou jednotku, která provádí kontrolu a fyzické zajištění objektu.

Kamerový systém

Tak jako u elektronických zabezpečovacích systémů (dále jen EZS) jedná se zde o nepřetržitý monitoring zabezpečovaných objektů pomocí kamerových systémů. Jde o přenos digitálního monitorovaného obrazu k dohledovému centru. Při zaznamenání negativních změn operátoři používají stejný postup k zabezpečení narušených prostor jako u objektů zabezpečených EZS.

Co lze dálkově střežit

Prakticky vše od garáží, chat, rodinných domů až po velké výrobní haly, průmyslové areály, kancelářské komplexy, firemní garážová stání, ale i plošné objekty, například autobazary. Je možné střežit prakticky jakkoliv velký a členitý prostor, i ten obtížně monitorovatelný, a zachytit v něm jakýkoliv nežádoucí jev.

Proč profesionály i pro zabezpečení menších objektů

  • Realizace
  • Zásah

Mnozí lidé uvažují o samoinstalaci jednoduchého poplachového zařízení. Zkuste si porovnat cenu a možnosti mezi alarmem z nabídky např. supermarketu a spolehlivým certifikovaným systémem. Zjistíte, že rozdíl není tak propastný. Navíc uvažte, že např. GSM komunikátor (jednu z nejdražších součástek) Vám zmiňované bezpečnostní agentury zapůjčí zdarma.

Většina alarmů a poplachových zařízení z neprofesionální sféry je určena k účelu zabezpečení např. garáže u domu, nebo zahradního domku na nářadí, atp. Mezi jednotlivými typy zabezpečovacích systémů také není snadné orientovat se. Navíc samotná instalace laikovi přináší spoustu úskalí. Zkuste např. určit směr čidla pohybu v místnosti. Že k oknu? Špatně. Takové čidlo bude zabírat pohyb záclony průvanem i vlnění tepla z topného tělesa pod oknem a pod. Samotnou ústřednu, do které jsou napojena veškerá čidla, laici často chybně montují na snadno přístupná místa. Možný narušitel pak jednoduše vyřadí celý systém.

Pojišťovny? Ty se navíc staví k domácím alarmům velmi skepticky, lépe řečeno, odmítají hradit škody vzniklé majetkovou trestnou činností a vandalismem u objektů zajištěných amatérsky.

Vlastní zásah a jeho provedení v případě narušení objektu a jeho možné následky lidé mnohdy nedomýšlejí.

Na druhou stranu si představte vyškolené techniky EZS, kteří provedou odbornou montáž dle technických možností Vašeho objektu. Vše po předběžné konzultaci a dle požadavků klienta. Samotný zásah k narušenému objektu provádí vybavená profesionální zásahová jednotka, která je v neustálém spojení s operátory PCO (pult centrální ochrany). Ti v případě nutnosti podnikají další kroky k zajištění narušeného objektu.

Profesionální bezpečnostní agentura - komerční využití

Velké komerční objekty je možné zajistit pouze elektronickými a kamerovými systémy, které v dnešní době umí např. rozeznat SPZ automobilu a vykonat následné kroky k vpuštění do střeženého objektu.

Zmíněné bezpečnostní agentury mají v nabídce služeb pro komerční využití také fyzickou ostrahu, která bývá často posílena o napojení na PCO nebo kamerovými systémy. Po uzamčení objektu vykonává ostraha pochůzkovou činnost. Zde je využíván pult centralizované ochrany k zabezpečení sledovaných prostor. V tomto případě strážný reaguje na informaci z PCO o narušení zóny a provádí samotný zásah. Výjezdová jednotka PCO může v případě potřeby posílit činnost strážných.

Moderní PCO v dohledovém centru

Nabízené bezpečnostní agentury mají k dispozici nejmodernější dohledové centrum v ČR. Pult centralizované ochrany je nedílnou součástí tohoto dohledového centra. Výstavba této budovy, její bezpečnostní prvky i pracovně provozní činnosti odpovídají nejpřísnějším a nejnovějším požadavkům na ochranu klientských dat.

Napojení na PCO

Pokud jste se rozhodli pro napojení komerčního nebo privátního objektu na PCO, vždy doporučujeme konzultaci s pracovníky PCO,kteří s Vámi projednají technické možnosti, doporučí Vám ideální nastavení EZS a možnosti připojení a přenosu dat do dohledového centra.

Přenos dat k PCO

Jednotlivé informace elektronických systémů jsou přenášeny v analogovém formátu  pomocí pevných telefonních linek. K tomu je třeba zajištění pevných linek ze strany klienta. Druhá možnost je přenos dat mobilními operátory GSM/GPRS. Je také možná kombinace obou systémů, jako jištění při vyřazení jedné z variant.

Přenos dat pomocí kamerových systémů

Problematika tohoto typu zabezpečení je velmi široká. Může se jednat o uzavřené objekty s charakterem blízkým standardním administrativním budovám, o velká nákupní centra, nebo také o areál s řadou objektů, volných ploch a vjezdových bran. V současné době trh nabízí dva druhy kamerových a dohledových systémů:

  • Analogový monitorovací systém,
  • IP monitorovací systém.

U analogových systémů lze obraz pomocí IP převodníků převádět do digitální podoby. IP monitorovací systém umožní vzdálený přístup do kamerových systémů z kteréhokoliv počítače připojeného k internetu, tedy i z mobilního telefonu.

Řešení krizové situace

Na pult centrální ochrany přichází zprávy kontrolní a informativní, které informují operátory PCO o momentálním stavu střeženého objektu. Operátor ze zpráv rozezná, jestli je EZS v poruše, nebo zdali odcházející zaměstnanci či rodinní příslušníci nezapomněli objekt zakódovat, atp. Takovéto zprávy nazýváme informativní.

Poplachová zpráva doprovázená akustickým signálem a popisem narušené zóny, informuje operátora o možném narušení objektu. Operátor reaguje dle smluvních směrnic. Ve většině případů vysílá výjezdovou jednotku, která provádí fyzickou kontrolu napadeného objektu. Při narušení provádí zajištění objektu proti následným škodám a vyčká na místě do příjezdu Policie ČR nebo kontaktních osob.

Zabezpečení na míru

Zabezpečení objektů je vždy „šité na míru" s ohledem na přání zákazníka, stanovisko pojistného ústavu, technické možnosti a přijatelné finanční náklady. Cílem bezpečnostních agentur ve městě Šumperk je zajistit kompletní ostrahu majetku klienta před krádežemi, cíleným ničením, vandalismem, nebo nežádoucím narušením objektu. Samotné bezpečnostní a kamerové systémy, činnost pultu centralizované ochrany a napojení střeženého objektu na PCO je velmi široké téma. Proto doporučujeme individuální projednání možností u konkrétního objektu s techniky PCO.


Kontakt

Mariánské náměstí 617/1
617 00 Brno - Komárov

tel.: (+420) 545 243 018
e-mail: brno@diseven.cz
web: www.disevenfacility.cz

Napojení na pult centrální ochrany (PCO) - D. I. SEVEN FACILITY s.r.o. Šumperk

Je dceřiná společnost D. I. SEVEN, a.s. a poskytuje služby správa nemovitostí a údržba budov. Poskytuje komplexní služby nejen ve městě Šumperk, ale i po celé ČR. V rámci Facility managementu poskytuje i elektronickou ostrahu - napojení na pult centrální ochrany. Každá vybraná bezpečnostní služba by však měla být vybrána spolu s dalšími službami v rámci Facility managementu. Agentura poskytuje náhradní plnění.

Kontakt

Mariánské náměstí 617/1
617 00 Brno - Komárov

tel./fax: (+420) 545 243 018
e-mail: brno@diseven.cz
web: www.diseven.cz

Napojení na pult centrální ochrany (PCO) - D. I. SEVEN, a.s. Šumperk

Tato bezpečnostní agentura poskytuje mimo klasické bezpečnostní služby i elektronickou ostrahunapojení na PCO Šumperk, s možností bezpečnostní kamery. Tato bezpečnostní agentura patří mezi profesionální bezpečnostní agentury na českém i zahraničním trhu a má již mnoho spokojených klientů.

Kontakt

Mariánské náměstí 617/1
Brno, 617 00

Tel.: +420 548 211 421
email:
praha@sipadan.cz
web: www.sipadan.cz

Napojení na pult centrální ochrany (PCO) - SIPADAN a.s. Šumperk

Agentura působící na trhu v ČR již od roku 2002 je kvalitní bezpečnostní agentura ve městě Šumperk. Poskytuje veškeré bezpečnostní služby, které obsahují také elektronické zabezpečení pomocí napojení na pult centrální (centralizované) ochrany s možností bezpečnostní kamery. Zabezpečení objektů, nebo zabezpečení domu poskytuje s profesionálním přístupem a řadí se mezi špičkové bezpečnostní agentury. Zaměstnává občany se ZPS, ZTP a invalidní důchodce a poskytuje náhradní plnění.

Kontakt

Mikulandská 119/10
110 00 Praha 1 

tel.: 284 860 001
e-mail: martin.soukup@diseven.cz
web: www.disevenservice.cz

Napojení na pult centrální ochrany (PCO) - D.I. SEVEN SERVICE s.r.o. Šumperk

Tato agentura poskytuje kompletní bezpečnostní služby. Mezi jejich bezpečnostní služby patří také elektronická ostraha, díky které Vám zajistí zabezpečení domu a zabezpečení objektů. Napojení na pult centrální (centralizované) ochrany PCO a napojení bezpečnostní kamery Vám zajistí úplný přehled o pohybu osob v objektu, v domě i v jejich okolí. Tato bezpečnostní agentura působící i ve městě Šumperk nabízí mnoho garancí kvality. Nabízí odběr služeb – náhradní plnění.